ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΠΕΜΠΤΗ 11  ΙΟΥΝΙΟΥ   2015

Την Πέμπτη 11 Ιουνίου 2015 πραγματοποιήθηκαν αθλητικές εκδηλώσεις στο γήπεδο του χωριού με τη συμμετοχή όλων των μαθητών του σχολείου. Αρχικά οι μαθητές των Ε` και Στ` Τάξεων έπαιξαν ένα ποδοσφαιρικό αγώνα, μετά κορίτσια και αγόρια των τριών τελευταίων τάξεων συμμετείχαν σε αγώνες ΄60μ δρόμου, έγιναν επίσης παιχνίδια με μπαλόνια , τσουβαλοδρομίες και σκυταλοδρομίες. Όλοι ευχαριστήθηκαν και πέρασαν 2 όμορφες ώρες.

Στην συνέχεια , πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση των προγραμμάτων που εκπονήθηκαν το σχ. έτος 2014-15- "το Σύμπαν (ΣΤ` τάξη), "Οι αναλώσιμες πηγές ενέργειας" (Ε` τάξη), "Το σιτάρι" (Α` τάξη), ένα σκετς για τα φρούτα , από το πρόγραμμα της υγιεινής διατροφής, και ένα βίντεο για την δημιουργία του παρτεριού μας από το πρόγραμμα της Γ` τάξης "Του κήπου ψιθυρίσματα"

.