ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

Η ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013 οι μαθητές των Α` και Β` τάξεων του Δ. Σχ. Βερδικούσας παρουσίασαν τη χριστουγεννιάτικη γιορτή τους σε γονείς, συμμαθητές και συγγενείς. Η όμορφη γιορτή περιελάμβανε κάλαντα της Ικαρίας, αλλά και παραδοσιακά κάλαντα του χωριού τους. Οι μικροί μαθητές τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια αλλά και έπαιξαν με περισσή ικανότητα τρία θεατρικά με τίτλο  « Άγια Νύχτα» , «Τα δώρα της αγάπης», (Α` τάξη) και « Ο Αι Βασίλης βρίσκεται σε κρίση» (Β` τάξη) . Tη γιορτή προλόγησε η δασκάλα της Β` τάξης κα  Ζησοπούλου Ελένη η οποία μίλησε για το σημερινό μήνυμα των Χριστουγέννων.

Συντονίστριες της εκδήλωσης οι δασκάλες Ψωμαλιά Μαρία και  Ζησοπούλου Ελένη . Σημαντική υπήρξε και η βοήθεια της μουσικού κας Καραμούστου Γεωργίας  που συνόδευσε τους μικρούς μαθητές στο αρμόνιο.