ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ  2014

Την Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014 το Δημοτικό Σχολείο Βερδικούσσας πραγματοποίησε την καθιερωμένη χριστουγεννιάτικη γιορτή. Οι μαθητές των Α` και Β` τάξεων τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια , έψαλλαν τα κάλαντα και μας διασκέδασαν με δύο θεατρικά : «O τσαγκάρης» από την  Β` τάξη και «Τα παράπονα των δώρων» από την Α` τάξη. Υπεύθυνες οι δασκάλες Λιθοξοπούλου Σοφία και Ταμπούρα Ευαγγελή. Μαθητές και γονείς χειροκρότησαν τους μικρούς μαθητές και η Δ/ντρια κα Μπακάλμπαση Ελένη ευχήθηκε σε όλους υγεία και πρόοδο. Την όμορφη γιορτή μας  παρακολούθησαν  ο πάτερ Αθανάσιος και η κα Σούλα Αγρόδημου εκπρόσωπος της κοινότητας.

Τα νήπια έκαναν τη γιορτή  τους στην αίθουσα του νηπιαγωγείου παρουσιάζοντας τα κάλαντα από όλη τη Ελλάδα. Υπεύθυνη η νηπιαγωγός κα Λέτσιου Μαρία που τους δίδαξε με υπομονή τα λόγια καιτις όμορφες κινήσεις. Οι λιλιπούτειοι μαθητές φάνηκαν  πως διασκέδασαν ιδιαίτερα όταν ο Αι Βασίλης έφερε τα δώρα τους