Τελευταία νέα Τελευταία νέα

Τελετή βράβευσης Μαθητικού Διαγωνισμού, Συμμετοχή  στην […]

Όραμα και φιλοσοφία Όραμα και φιλοσοφία

Θέλουμε ένα Κέντρο ανοιχτό στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς αλλά και σε κάθε άτομο που έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Μουσείο Σχ. Ζωής και Εκπαίδευσης Μουσείο Σχ. Ζωής και Εκπαίδευσης

Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης

Εκθέσεις Εκθέσεις

Στις εκθέσεις μπορείτε να βρείτε εικόνες, βίντεο, παρουσιάσεις και άλλες πληροφορίες από τις εκθέσεις στις οποίες έχουμε λάβει μέρος στο παρελθόν.

Συλλογές Συλλογές

Στις συλλογές μπορείτε να δείτε ένα μικρό τμήμα του υλικού που ανήκει στο ΕΚΕΔΙΣΥ.

1ος Μαθ. Διαγωνισμός 1ος Μαθ. Διαγωνισμός

Εδώ μπορείτε να μαθαίνετε τα νέα του 1ου Μαθητικού Διαγωνισμού του ΕΚΕΔΙΣΥ

Γίνε μέλος Γίνε μέλος

Γίνε μέλος. Μπορείτε να γίνετε μέλη στο Εθνικό Κέντρο, καταβάλλοντας μία συνδρομή, βοηθώντας και στηρίζοντας το έργο μας.

Κάνε μία δωρεά Κάνε μία δωρεά

Γίνε δωρητής. Βοηθήστε το ΕΚΕΔΙΣΥ στην προσπάθεια που κάνει για τη διάσωση της ιστορικής μας κληρονομιάς και ιστορίας.

Γίνε εθελοντής Γίνε εθελοντής

Γίνε εθελοντής. Θα μας βοηθήσετε να προχωρήσουμε και μέσα από την αλληλοσυνεργασία τα οφέλη θα είναι σημαντικά για όλους.

Συνέδρια Συνέδρια

Στα συνέδρια μπορείτε να ενημερωθείτε για τη συμμετοχή του ΕΚΕΔΙΣΥ σε συνέδρια, ημερίδες, ομιλίες, σεμινάρια ή τη διοργάνωση των αντίστοιχων εκδηλώσεων από εμάς.

Οι δωρητές μας Οι δωρητές μας

Οι δωρητές μας. Χρωστάμε πολλά στους δωρητές μας. Τα ονόματά τους είναι το λιγότερο που μπορούμε να προσφέρουμε.

Δωρίστε μας αντικείμενα Δωρίστε μας αντικείμενα

H προσπάθειά μας είναι να μην αφήσουμε τίποτε να πάει χαμένο από τις μνήμες μας και την ιστορία μας.

Παιδεία μόνη των κτημάτων αναφαίρετον και ζώντι και τελευτήσαντι παραμένουσα.

Μέγας Βασίλειος, 330-379, Πατέρας της Εκκλησίας