ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

ΑΔΕΛΦΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΙΜΒΡΟΥ

Από την σχολική χρονιά 2013-14 μαθητές της ΣΤ` τάξης και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συγκινημένοι από ένα άρθρο εφημερίδας αλλά και μια τηλεοπτική εκπομπή όπου παρουσιάστηκε η ιστορία επανίδρυσης του Δ. Σχ. Αγίων Θεοδώρων στην Ίμβρο, αποφάσισαν να επικοινωνήσουν με τους μαθητές και δασκάλους του σχολείου αυτού. Την δράση ανέλαβε η Δ/ντρια του σχολείου μας κα Μπακάλμπαση Ελένη και πετύχαμε μια αξιόλογη επικοινωνία και συνεργασία όλη την περσινή χρονιά η οποία συνεχίζεται και φέτος. Αν δεν υπήρχαν κάποια προβλήματα της τελευταίας στιγμής, μαθητές, γονείς και δάσκαλοι του σχολείου της Ίμβρου θα μας επισκέπτονταν στο χωριό μας. Ελπίζουμε να καταφέρουμε κάποια στιγμή να γνωριστούμε από κοντά , ίσως με μια επίσκεψή μας στο όμορφο νησί τους. ...

Η δ/ντρια του σχολείου της Ίμβρου , κα Παρασκευή Μπερμπέκου έστειλε το παρακάτω ευχαριστήριο γράμμα στη Διευθύντριά μας: εδώ