ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

Η ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ

Την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα έκοψε κάθε τάξη την προηγούμενη Παρασκευή  16 Ιανουαρίου 2015. Οι πίτες ήταν ευγενική χορηγία των κων Πουρνάρα και Τέλιου (Α` τάξη), Σδάνη Ε .

( Β` τάξη),  Μπλιάμπλια Μ. (Γ` τάξη), Φατούρα Ι. (Δ` τάξη),  Γκόγκου Β. (Ε` τάξη) και Μπλιάμπλια Μ (ΣΤ` τάξη), μητέρων μαθητών του σχολείου μας που αφιέρωσαν χρόνο και κόπο να φτιάξουν τις νόστιμες βασιλόπιτες και να τις προσφέρουν οικιοθελώς  ώστε να τηρηθεί και φέτος το έθιμο. Οι τυχεροί μαθητές πήραν ένα ενδεικτικό δώρο προσφορά του σχολείου.

Ο σύλλογος των εκπαιδευτικών θα κόψει την πρωτοχρονιάτικη πίτα την Τρίτη 20-1-2015 στο μεγάλο διάλειμμα στο σχολείο.

A`  ΤΑΞΗ

Β`  ΤΑΞΗ