ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΛΙΝΑΣ ΜΟΥΣΙΩΝΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΣΑΣ

Την Τρίτη 3 Ιουνίου, η συγγραφέας παιδικών βιβλίων κ. Λίνα Μουσιώνη, επισκέφθηκε το Δ. Σχολείο  Βερδικούσσας. Η κ. Μουσιώνη, αφού παρουσίασε στην Α΄ και  Β΄ τάξη το βιβλίο της : «Η Πριγκίπισσα Κουμ-Κουάτ και τα κλεμμένα χαμόγελα» και στη Γ΄ και Δ΄ τάξη το βιβλίο: «Η νεράιδα μαγείρισσα», δραματοποίησε με τη βοήθεια των παιδιών κάποιους ρόλους, έπαιξε και ζωγράφισε μαζί τους και μας δίδαξε ότι αυτό που πρέπει να κάνουμε στη ζωή μας «ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ  ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ.»

Είχε τη διάθεση επίσης  να παίξει με τους λιλιπούτειος μαθητές του νηπιαγωγείου  Βερδικούσσας με τους οποίους δημιούργησε ένα καινούριο παραμύθι.

Η διευθύντρια  αλλά και οι δασκάλες Ψωμαλιά Μαρία, Ζησοπούλου Ελένη, Ψυχιά Βασιλική , Πεντζαροπούλου Βικτωρία  και η νηπιαγωγός κα Σουλτούκη Όλγα την ευχαριστούν από καρδιάς.