ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

"ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΟΥ -  ΤΡΩΩ ΥΓΙΕΙΝΑ"

Στα πλαίσια του προγράμματος Αγωγής Υγείας που εφαρμόζεται στο σχολείο μας από τις Α` και Β` τάξεις με τίτλο "Το γάλα και τα προϊόντα του όπως παράγονται στην περιοχή μας", οι μαθητές των δύο αυτών τάξεων την Παρασκευή 24 Ιανουαρίου 2014, έφεραν γαλακτοκομικά προϊόντα (γάλα, τυρί, βούτυρο) αλλά και δημητριακά , ψωμί και μέλι  και έφτιαξαν το πρωινό τους στη τάξη το οποίο και έφαγαν. Έτσι εφάρμοσαν ό,τι μέχρι τώρα έχουν αναφέρει σχετικά με  την υγιεινή διατροφή σε συνδυασμό με τα προϊόντα του γάλατος. Και όπως φαίνεται από τις φωτογραφίες πολύ το διασκέδασαν......

A`    TAΞΗ

B`    TAΞΗ