ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΣΑΣ

Το σχολικό έτος 2013-14 έκλεισε με μια υπέροχη καλοκαιρινή γιορτή στο Δημοτικό Σχολείο Βερδικούσσας την Πέμπτη 12 Ιουνίου 2014 στον αύλειο χώρο του σχολείου, που ήταν κατάλληλα διαμορφωμένος για την περίσταση με εργασίες που επιμελήθηκαν μαθητές με τη βοήθεια της δασκάλας κας Πεντζαροπούλου Βικτωρίας.

Ο αποχαιρετισμός των μαθητών της ΣΤ` τάξης έγινε σε ατμόσφαιρα συγκίνησης, αφού πρώτα οι μαθητές μέσα από το θεατρικό που τους δίδαξε ο δάσκαλος τους κος Καρβέλης Βασίλης, απέδειξαν  πως η ζωή είναι υπέροχη. Οι μαθήτριες του σχολείου  χόρεψαν χορούς ZUMBA που τους δίδαξε η δασκάλα κα Ψωμαλιά Μαρία. Την γιορτή πλαισίωσαν τραγούδια με τη συνοδεία της μουσικού κας Καραμούστου Γεωργίας.

Τη γιορτή παρακολούθησαν ο πρόεδρος της κοινότητας κος Μιχαλές Χρ., οι ιερείς του χωριού, ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων , γονείς και φίλοι των μαθητών. Η διευθύντρια κα Μπακάλμπαση Ελένη ευχαρίστησε εκπαιδευτικούς, γονείς, μαθητές για τη συνεργασία και τους ευχήθηκε καλό και δροσερό καλοκαίρι.