ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΝΙΑΣ ΘΑΝΟΥ ΜΕ  ΤΟ

1ο Βραβείο στο Δ` Πανελλήνιο Διαγωνισμό Λογοτεχνίας για  Παιδιά και Εφήβους της Εταιρείας Γραμμάτων και Τεχνών Πειραιά για την ιστορία της το Χριστολούλουδο του Λύκου

Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά και τιμή για την βράβευση της μαθήτριάς μας Τριανταφυλλένιας Θάνου του σχολείου μας , του Δημοτικού Σχολείου Βερδικούσιας . Είναι σα να βραβευόμαστε όλοι μας γιατί το βραβείο αυτό σηματοδοτεί το άνοιγμα του μικρού μας σχολείου, σαν μικρής κοιτίδας πολιτισμού στην ευρύτερη κοινωνία.

Έτσι νιώθουμε πως επιτελείται ο σκοπός της ύπαρξής μας αλλά αυτό μας παρακινεί να θέσουμε και άλλους μεγαλύτερους στόχους για το κοντινό μέλλον.

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η ιστορία της Τριανταφυλλένιας άγγιξε τις ευαίσθητες χορδές της καρδιάς σας  αλλά χαιρόμαστε που βρισκόμαστε εδώ μαζί σας

Από τη  διευθύντρια και τους δασκάλους του σχολείου μας , ένα μεγάλο ευχαριστώ στην επιτροπή που βραβεύει ένα δημόσιο δημοτικό σχολείο

Κάτι που στις μέρες μας σημαίνει πολλά.