ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑΣ

Η ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Ετοιμάζεται η Τελετή Βράβευσης του 1ου Μαθητικού Διαγωνισμού του ΕΚΕΔΙΣΥ με θέμα:  "Αναμνήσεις από τα παλιά σχολικά χρόνια".
 Οι μαθητές δημιούργησαν βίντεο με αφηγήσεις παππούδων και γιαγιάδων σχετικά με τα σχολικά τους χρόνια.

Το υλικό που μαζεύτηκε, αξιολογήθηκε από την επιτροπή κρίσης που αποτελείται από τους:

Θανάση Λάλα, δημοσιογράφο,

Κωνσταντίνο Μαλαφάντη, Πανεπιστημιακό,

Σήφη Μπουζάκη, Πανεπιστημιακό,

Γιώργο Καρατάσιο, Περιφερειακό Διευθυντή Εκπαίδευσης,

Σταύρο Γρόσδο, Σχολικό Σύμβουλο,

Χαράλαμπο Γεωργάκαινα, Εκπαιδευτικό

Όπως μας ανακοινώθηκε από την κυρία Κανταρτζή , πρόεδρο του Ιδρύματος ΕΚΕΔΙΣΥ, το Δημοτικό Σχολείο Βερδικούσσας με τη συμμετοχή του απέσπασε βραβείο.  Η Διευθύντρια και όλο το διδακτικό προσωπικό του σχολείου συγχαίρει τόσο τον δάσκαλο Καρβέλη Βασίλειο όσο και τους μαθητές της περσινής ΣΤ` τάξης για την επιτυχία τους αυτή.

Περισσότερες πληροφορίες για το διαγωνισμό αυτό θα βρείτε εδώ

Η βράβευση των μαθητών, θα πραγματοποιηθεί στις 22 Νοεμβρίου, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Νέου Μουσείου Ακρόπολης, από τις 12:00 έως τις 14:00.

Στην τελετή βράβευσης προσκεκλημένοι θα είναι ο Υπουργός Παιδείας,  ο Δήμος Αθηναίων, φορείς του Πανεπιστημίου,  εκκλησιαστικές, εκπαιδευτικές αρχές και στελέχη εκπαίδευσης.
Και βέβαια τα παιδιά που δημιούργησαν τα καταπληκτικά βίντεο, οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς τους.